Mongara
Sök


Utbildning   Verksamhetsutveckling   Göteborg   Karlstad   Linköping   Stockholm   Hem      
2010-02-02

Hur gör man fler affärer på webben

Vi erbjuder dig vår kompetens för att stärka just dina elever och deras affär med webben som verktyg. Alla företagare kan tjäna mer pengar och låta webben göra jobbet.

Det är ingen utbildning i att göra en snygg hemsida eller att programmera HTML. Efter utbildningen har du grunderna och förståelse för hur webben på bästa sätt kan stödja din marknadsföring och säljet för att hitta mer och fler affärer.

Målgrupp

Deltagare på utbildningar inom sälj och marknad, affärsmannaskap eller entreprenörskap.

Vi har konkreta tips och egen erfarenhet

Utifrån våra egna erfarenheter lär vi dig satsa rätt i den digitala världen och låta webben leda dig till fler affärer och nya kunder. Utbildningen ger en tydligare bild av vilka affärsmöjligheter och byggstenar webben bjuder på, hur man ska prioritera och vilka fallgropar som finns.
    

  • Använd din tid till rätt saker på nätet.
  • Se till att tjäna pengar på din webbnärvaro.
  • Att mäta och följa upp är en nyckel till framgång.
  • Låt din webbsatsning bli en effektiv kommunikationskanal.

Seminarium eller utbildning

Vi kan anpassa utbildningspassen från en kort introduktion till flera dagar beroende på hur mycket övningar och egna projekt som dina elever har.

Om Charlotte och Liselotte

Vår samlade erfarenhet av IT, webb och affärsutveckling är lång och bred. Det vi coachar och föreläser om och de verktyg vi använder är tagna från våra erfarenheter, lärdomar och misstag. Våra respektive bakgrunder är olika men vi har många gemensamma nämnare. Vi har sett stora och små företag, olika branscher och ledningsnivåer. Vi brinner för webben och dess möjligheter, samtidigt som vi har respekt och förståelse för komplexiteten och olika företags och personers behov.

Vill du också erbjuda dina elever en kickstart på webben?

Kontakta oss så berättar vi mer, charlotte@svibol.se eller 076-766 56 56.

 


Dela denna artikel med dina vänner!